Cellulit początek

Trochę tłuszczyku każda z nas musi mieć, ale istnieją normy, które mówią, że u zdrowej, dorosłej kobiety ilość tłuszczu nie może przekraczać 25-28%. Mało – nie mało 🙂

Pod naskórkiem i skórą właściwą znajduje się warstwa podskórna, która prawie w całości składa się z tkanki tłuszczowej, kolagenu, elastyny i naczyń krwionośnych.

Jeżeli nie ma żadnych zaburzeń w gospodarce hormonalnej, problemów z niezdrowym odżywianiem, czy nadmiernym stresem to właściwie tutaj możemy zakończyć opis tkanki podskórnej. Nawet jeżeli kobieta jest otyła, czyli zawartość procentowa tłuszczu wynosi sporo powyżej 33% to jedynym problemem będą tylko nadmierne gabaryty.

Ale niestety nie jest tak pięknie. Dzisiejsza rzeczywistość: sposób odżywiania, tempo życia, zanieczyszczone powietrze wpływa na to, że niezależnie od wieku, czy tez ilości tkanki tłuszczowej problem cellulitu dotyczy prawie każdej kobiety.

Na zewnątrz wygląda to tak, jakby ciało było pofałdowane, nierówne, z ubytkami, dołami w tkance, by zaraz potem nastąpiło wypiętrzenie. Często wygląda też jak skórka pomarańczy. Czasami jak kalafior. Występuje na całym ciele, najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu, ramionach..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera i odbierz bon 70 zł zamiast 150 zł na swój pierwszy zabieg

Szybkie i skuteczne metody. Indywidualne podejście

Zapis na listę emailową (w każdej chwili możesz się wypisać).